W dniu 10 listopada 2020 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 XI). To najważniejsze święto narodowe upamiętniające rocznicę odzyskania przez naród polski wolności. Ten szczególny dzień skłania do  refleksji n/t patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie.

Z tej okazji 3, 4-latki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki   wysłuchały legendy o powstaniu państwa polskiego, zapoznały się z wyglądem symboli narodowych – flaga, godło i hymn. Następnie obejrzały film dydaktyczny „Moja Ojczyzna”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Wypowiadały się n/t „Co to znaczy być Polakiem?”, pokazywały na mapie Polski stolicę – Warszawę oraz największą rzekę – Wisłę.  O godz. 11.11 zgodnie z zaleceniem MEN przyłączyliśmy się do wszystkich przedszkolaków w całym kraju i zaśpiewaliśmy hymn państwowy.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Również  tego dnia każdy przedszkolak opuścił placówkę z flagą w ręku oraz kotylionem przypiętym do bluzki pokazując, iż jest prawdziwym patriotą.