„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają  bale.

To tradycja bardzo stara – strojów pięknych co niemiara”

W zimowy poranek 9 lutego 2023 r. odbył się do przedszkola zawitały księżniczki, królewny, policjanci, wróżki, czarodziejki, a także motylki, pszczółki oraz bohaterowie ulubionych bajek. W tym dniu w naszym przedszkolu był bal karnawałowy.

Sala przedszkolna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona balonami i serpentynami, a wesoła i rytmiczna muzyka w wykonaniu pana Marka zachęcała wszystkie dzieci do tańca. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje, z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach. W przerwie pan Marek zaprosił balowiczów do konkursu związanego z muzycznymi zagadkami. Dzieci zgadywały skąd pochodzi fragment muzyki, z jakiej bajki znanej dzieciom. Rozpoznawały brzmienie instrumentów

Dzieci uczestniczyły między innymi takich w zabawach tanecznych „Kaczuszki”, „Tak się zachmurzyło”, „Śniegowa samba” oraz  tańczyły do muzyki dyskotekowej. Bawiły się w parach, kółeczkach, w pociągu

 Kiedy czas zabawy dobiegał końca dzieci z żalem opuszczały salę balową . Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom i pozostawiła miłe wspomnienia.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych  strojów.