W dniu 30.05.2023 r. przedszkolaki uczestniczyły przed ratuszem w inauguracji XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – 13 edycja akcji. Wokół książki, jak co roku, spotykali się artyści, sportowcy, dziennikarze, przedstawiciele władz samorządowych, a także nauczyciele, bibliotekarze, rodzice i dziadkowie. Po raz trzynasty, wspólnie z Prezydentem Miasta Płocka Andrzejem Nowakowskim oraz Elżbietą Gapińską – Posłanką na Sejm RP, przeczytano „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

Nie zawiodły grupy z przedszkoli. Łącznie 1088 osób uczestniczyło w wydarzeniu, które odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka.

Rozpoczął się internetowy plebiscyt na stronie Facebook Biblioteki Chotomek „CzyTa Fotka?”

Zapraszamy wszystkich Rodziców do głosowania do 11 czerwca. Należy wyszukać zdjęcie grupowe naszych przedszkolaków i je polubić. Na zdjęciu  Zależy nam jak największej ilości polubieni.