PROGRAMY NAUCZANIA REALIZOWANE

W GRUPIE „DINUSIÓW”

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Szczegółowe informacje o ogólnopolskich programach realizowanych w grupie:

„Bezpieczne domy – przyjazne miasta” – projekt Fundacji Habitat for Humanity oraz Fundacji CultureLab, realizowany w grupie dzieci 6 –letnich przez nauczycielkę J. Falkowską w okresie IX- XI 2020 r. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat globalnego mieszkalnictwa i zrównoważonego rozwoju miast tj.: życie w obszarach slumsowych oraz wyzwań stojących przed miastami dotkniętymi katastrofami naturalnymi, najciekawsze rozwiązania środowiskowe i społeczne występujące w miastach zrównoważonych/ przyjaznych środowisku i człowiekowi.
„Drogowe ABC” – program edukacyjny organizowany przez Polski Czerwony Krzyż we współpracy z firmą Circle K Polska, realizowany w grupie dzieci 6 letnich. Celem realizacji programu jest promowanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci poprzez połączenie nauki i zabawy zdobywają informacje na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, numerów alarmowych oraz poznają podstawy udzielania pierwszej pomocy.
„Działaj z imPETem” – projekt edukacyjny organizowany przez: Adliner Sp. z o.o., Rekopol, Coca-Cola HBC Polska, Nestle Polska S.A., Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z podmiotami gospodarującymi odpadami. Projekt jest realizowany od IX do III 2021r. przez nauczycielkę B. Chojnacką w grupach dzieci 4 i 6 – letnich. Celem projektu jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET w celu ochrony środowiska naturalnego, kształtowanie postaw proekologicznych, upowszechnianie prawidłowych zasad segregowania odpadów typu PET wśród mieszkańców, by jak najwięcej z tych opakowań dostało nowe życie.
„Zdrowo jem – więcej wiem” – projekt edukacyjny Fundacji Banku Ochrony Środowiska, objęty patronatem honorowym A. Kornhauser-Dudy.
Projekt realizowany jest w grupie dzieci 6 – letnich od miesiąca XI 2020r. do czerwca 2021r., przez nauczycielkę R. Filipczak. Celem projektu jest upowszechnianie prawidłowych nawyków żywieniowych, uświadomienie dzieciom, że jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje wiele chorób, uczenie dzieci odpowiedzialności za swoje zdrowie.

Nauczycielki:

Tematyka kompleksowa na miesiąc maj:

1. Moja Ojczyzna, moja miejscowość.

2. Z wizytą w bibliotece.

3. Łąka w maju.

4. Święto rodziców.

Wiersz do nauki : „Mama i tata” J. Koczanowskiej

Mama i Tata to świat nasz cały,

Ciepły , bezpieczny , barwny , wspaniały

To dobre , czułe , pomocne ręce

i kochające najmocniej serce.

To są wyprawy do kraju baśni,

wakacje w górach , nad morzem , na wsi.

Loty huśtawka , prawie do słońca

oraz cierpliwość, co nie ma końca.

Kochana Mamo , Kochany Tato

Dzisiaj dziękować chcemy wam za to,

że nas kochacie , że o nas dbacie

i wszystkie psoty nam wybaczacie.

Piosenka do nauki  : „Wiosna na łące”

Dziś na łąkę przyszła Wiosna

W kwiecistej sukience,

Budzi maki i stokrotki,

Jaskry i kaczeńce.

Ref. Ptaki trele wyśpiewują

Świeci ciepłe słońce,

W rosie kapią się biedronki.

Wiosna już na łące!

Ref…..

Świerszcz zielone stroi skrzypce,

Da dziś pierwszy koncert.

Tańczą pszczoły i motyle,

Żabki i chrabąszcze.

Ref…

Tak się wszyscy cieszą wiosną