W roku szkolnym 2021/2022 r. dzieci z grupy 5-6 latki realizowały projekt „Dzieciaki ratują zwierzaki”, której celem było zainteresowanie tematyką ochrony zwierząt zamieszkujących Morze Arktyczne. Przedszkolaki zainteresowały się życiem tzw. papug mórz czyli maskonurami.

Podczas pierwszych zajęć dydaktycznych przedszkolaki dowiedziały się, gdzie zamieszkują maskonury, jak wyglądają, gdzie spędzają większość swojego życia, czym się odżywiają. Obejrzały mapę, wyszukiwały na globusie kontynentu Arktyki.

Następnie dzieci kolorowały, wyklejały, malowały, wydzierały z kolorowego papieru sylwety maskonurów.

Kolejnym zadaniem, jakie przedszkolaki wykonały w ramach projektu to uzupełnianie kart pracy : Labirynty, Połącz kropki.

Z zaciekawieniem wysłuchały też wiersza M. Miłowskiej „Czy zwierzęta lubią mróz”. To pozwoliło im uzupełnić wiedzę na temat zwierząt zamieszkujących Morze Arktyczne, lasy Polski oraz lasy tropikalne w Azji Południowo – Wschodniej.

Ostatnim zadaniem było wykonanie przez dzieci sylwet maskonurów, które zostały przeznaczone do sprzedaży wśród rodziców.