11 maja to „Dzień bez Śmiecenia”.

Dzieci z grupy 5-latków uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych propagujących prawidłowe zasady segregowania odpadów. Wszyscy wzięli udział w następujących aktywnościach:

• Oglądanie filmów edukacyjnych „Teleturniej Dnia bez Śmiecenia” i odpowiadanie na pytania z teleturnieju
  • Utrwalenie zasad segregacji – kolorowanie pojemników na właściwe kolory
  • Rozmowa na temat elektrośmieci i szkód jakie wyrządzają
  • Wysłuchanie opowiadania „Ekologia według Dziadka” – wypowiedzi dzieci na temat dawnych i współczesnych sposobów na ochronę środowiska
  • Uroczyste wypowiedzenie przysięgi „Deklaracja Odpowiedzialnego Przedszkolaka” oraz złożenie podpisów w postaci autoportretów
  • Regularne powtarzanie i utrwalanie nawyków związanych z dbaniem o środowisko sprawia, że nasze przedszkolaki bardzo dobrze znają podstawowe zasady, a także są świadome dlaczego warto  dbać o naszą planetę.