Patrz daleko i patrz blisko , szanuj swoje środowisko.

To jest przecież oczywiste, powietrze musi być czyste”

W dniu 16 listopada 2021 r. w ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza, zorganizowanego przez nasze przedszkole w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej ,dzieci z grup 4-5 i 5-6 latków wzięły udział w happeningu ulicznym mającym na celu uświadomienie mieszkańcom naszego miasta zagrożeń wynikających z obecności smogu. Niosąc przygotowane wcześniej z nauczycielkami , plakaty z hasłami:

–  „To nie krasnoludki palą w piecach”,

–  „O ekologię dbamy, auta na bok odstawiamy”,

–  „Czyste powietrze dla każdego”.

Przedszkolaki chciały zwrócić uwagę mieszkańców na problem zanieczyszczenia powietrza i środowiska poprzez spalanie śmieci, spaliny samochodowe czy dymy nikotynowe.

Nasza akcja spotkała się z bardzo  pozytywnym odzewem wśród przechodniów. Mamy nadzieję , że podjęte przez nas działania sprzyjają rozwijaniu w dzieciach troski o czyste powietrze.

Bez powietrza nie można żyć, więc wszyscy powinni dbać o to, by powietrze było czyste, bo czyste powietrze to nasze zdrowie.