Zobacz obraz źródłowy

„Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy

i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!”

W dniu 26.10.2022 w grupie Pszczółek obchodziliśmy Dzień Jabłka. JABŁKO- można mówić o nim wiele, pojawiło się już w Biblii czy greckich mitach. Ten pyszny owoc zasługi odnosi również w literaturze dziecięcej-co prawda zatrute, ale miało ważną rolę w opowieści o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, którą zna każdy przedszkolak.

 Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc. Króluje od dawna w polskiej kuchni pod różnymi postaciami; dań, surówek, przetworów, deserów czy soków. Tego dnia dzieci wysłuchały  wiersza . „Entliczek pentliczek  czerwony  stoliczek”, rozpoznawały drzewa owocowe spotykane w sadzie. Brały udział w zabawach ruchowych do piosenki „Małe czerwone jabłuszko…”.

Wykonywały zadania matematyczne typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości i koloru. Przedszkolaki ochoczo wykonały pracę plastyczną – kolorowały i wycinały jabłuszka.

Następnie dzieci zrobiły sok jabłkowy z przyniesionych z jabłek, który potem spożyły przed podwieczorkiem. Sok smakował wszystkim – wiele osób prosiło o dolewkę Ten dzień zaliczamy do udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin