Dnia 15 września 2021 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Dzień Kropki ma swój początek w książce Petera H. Reynoldsa, pt. “The Dot”. Opowiada historię Vashti, dziewczynki nie mającej wiary w swoje plastyczne możliwości. Zdaje się, że podczas plastyki, Vashti nie potrafi narysować zupełnie niczego. Do czasu aż jej nauczycielka prosi ją, żeby narysowała znak i zobaczyła, gdzie ją poniesie. Nasza bohaterka poirytowana stawia na kartce zwykłą kropkę, podpisuje pracę, a nazajutrz widzi swoją “pracę” za biurkiem nauczycielki w złotej ramie. Vashti niezadowolona z tak niestarannej kropki i zaskoczona zachowaniem nauczycielki, zaczyna plastyczną przygodę z tworzeniem kropek każdego kształtu i rodzaju. Po jakimś czasie w szkole zostaje zorganizowana wystawa dzieł Vashti, a ona sama nazwana artystką przez chłopca, który podobnie jak ona twierdzi, że nie umie rysować…

W naszej grupie także królowała w tym dniu kropka. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o Vashti, a następnie miały za zadanie odszukać ukryte  w sali kolorowe kropki. Ze  znalezionych kropek dzieci układały różne obrazki pobudzając swoją wyobraźnię.

Wykonały także pracę plastyczną „Kropka” – przekształcając kropkę w różne postacie. Wszyscy wykazali się kreatywnością i pomysłowością zgodnie z ideą święta.