15 września  2022 r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, wspaniałe święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia , działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci obejrzały filmik  jak to zwyczajna kropka zmieniała świat małej dziewczynki o imieniu Vasthi. Historia ta uświadomiła przedszkolakom ,że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Wspólnie z dziećmi łączyliśmy w pary takie same połówki kropek. Pszczółki wybrały się na spacer po Sali ,gdzie miały łowić rozsypane na podłodze kolorowe kropki. Ze zdobytych kropek dzieci tworzyły różne obrazki. Następnie dzieci za pomocą farb ozdabiały swoje kropki – tak ,aby każda była niepowtarzalna.

Wspólnie z dziećmi dzieci bawiły się przy piosence „Uwierz w siebie „Pana Miłosza Konarskiego .

Było kolorowo , kropkowo i radośnie.