„…. choć nie ma zamka ani  kluczyka często otwieram ją i zamykam”

W dniu 21 maja 2021 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Książki odbyły się zajęcia dydaktyczne pod tytułem: „Dzień książki – nasze ulubione bajeczki”.                                                         W tym roku szkolnym dzieci nie mogły przynieść z domu swoich ulubionych książeczek, ale skorzystały z naszej przedszkolnej biblioteczki i wybrały najbardziej ulubione pozycje literackie. Następnie przedszkolaki przypomniały etapy powstawania książki , odpowiadały na pytania: O co proszą książki swoich czytelników?, Dlaczego powinniśmy je szanować?, W jaki sposób?    Dużo radości sprawiło dzieciom czytanie fragmentu bajki lub wiersza , ponieważ znają literki i potrafią już samodzielnie przeczytać wyrazy.                                                                                       Na koniec spotkania przedszkolaki zaśpiewały piosenkę ”Bajkowy świat” i zatańczyły do utworu „Na miotłach”.         Bardzo chcemy zachęcić dzieci do tego, aby jak najczęściej sięgały po książki, przyswajały literki,  nawet jeśli jeszcze nie potrafią wszystkiego przeczytać.