Dzieci z grupy 4 – 5 latków kochają książki! W związku ze świętem Kubusia Puchatka postanowiliśmy, że stworzymy w grupie kącik ulubionych przygód – kącik, do którego dzieci będą mogły przynosić swoje ulubione książeczki z domu oglądać je i czytać w przedszkolu.
Dziecko, któremu rodzice czytają książki tworzy swój własny świat, samodzielnie kreuje i identyfikuje głównego bohatera, razem z nim przeżywa jego przygody. Rozwój tak cenionych we współczesnym świecie cech, jak kreatywność, twórczość czy empatia, to tylko niektóre zalety wynikające z czytania książek. Bardzo praktyczne znaczenie ma szybsze doskonalenie się umiejętności lingwistycznych wśród dzieci, które już od najmłodszych lat zetknęły się z literaturą.
Czytanie bajek pozwala dziecku poznać zasady prawidłowej konstrukcji zdań, zaznajamia je z regułami ortografii, przyspiesza proces rozpoznawania liter oraz sprawia, że przedszkolak lepiej będzie radził sobie w szkole.
Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać pierwszych przygód z licznych książek o Kubusiu. Kolejnym zadaniem było rozwiązywanie zagadek słowno-obrazkowe związanych z Kubusiem i jego przyjaciółmi.
Podczas zajęć dzieci kolorowały postacie z bajki. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało kubusiową naklejkę, którą nakleiło na swoją bluzeczkę.