26 maja to bardzo ważny dzień, który wszyscy obchodzimy co roku. Dzieci z grupy 5-latków z zapałem przygotowywały się do święta Mamy i Taty. Każdy opowiadał o swoich rodzicach, ich cechach wyglądu oraz charakteru. Odpowiedziały także na pytania: Za co kochamy rodziców? Za co rodzice kochają nas? Dzieci wykonały upominki, które później wręczyły swoim rodzicom. Wyjątkową formą prezentu były pięknie zaśpiewane piosenki pt. „M jak mama, t jak tata” oraz „Hugs and Kisses”, których nagrania umieszczone zostały na Facebook’u przedszkola. Pszczółki miały również okazje wykonać portrety mamy i taty, opowiedzieć o ulubionych formach wspólnego spędzania czasu, a także rozwiązywać zagadki utrwalające poprawne stosowanie nazw członków rodziny.

Kochani Rodzice żyjcie nam wiele lat, bo bez was smutny świat.