Ogólnopolski „Dzień Przedszkolaka” jak co roku obchodzony jest 20 września.

Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W naszej grupie tego dnia czekało moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach, śpiewie i tańcu. Nowe dzieci zapoznały się, starsze zaś utrwaliły sobie swoje prawa – tak ważne w życiu każdego człowieka – oraz obowiązkami, czyli „Kodeksem Przedszkolaka”. Dzieci chętnie brały udział w zaproponowanych aktywnościach, min: tor przeszkód, przeprowadzenie kolorowego eksperymentu czy zabawy z chustą animacyjną.

Było wesoło i kolorowo, nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane życzeniami oraz drobnym upominkiem.