„Każdy przedszkolak dobrze wie

że kiedy wrzesień kończy się .

Od najmłodszego aż po starszaka

Wszyscy świętują dzień przedszkolaka”

20 września – to dzień ważny w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione , by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej W rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego

W grupie II również świętowaliśmy ten wielki dzień. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Chodziły po równoważni pokonując tor przeszkód. Bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz przemieszczały się w tunelu. Nie zabrakło także zabaw przy piosenkach pana Miłosza. Na koniec spotkania dzieci odśpiewały hymn przedszkolaka „Przedszkolaczek” w nowej zmienionej wersji.

W tym dniu każde dziecko otrzymało w prezencie małego balonika.