W dniu 29.04.2021 r. dzieci z grupy 5-latków uczestniczyły w zajęciach poświęconych tematyce zdrowia. Z samego rana przywitaliśmy się rozmowami o ulubionych aktywnościach ruchowych. Wszyscy wysłuchali wiersza
B. Lewandowskiej pt. „Na zdrowie”, a następnie odpowiedzieli na pytanie twórcze „Co by było, gdybyśmy się nie myli?”.
Główną atrakcją dnia był turniej wiedzy o zdrowiu. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny: „Żółci” oraz „Zieloni”, po czym wzięły udział w różnych konkurencjach. Pierwszym zadaniem były „Warzywne puzzle”, które polegały na ułożeniu warzyw z rozsypanki, podaniu odpowiedniej nazwy oraz przykładowej potrawy z wykorzystaniem danego warzywa. Później był czas na rozwiązywanie zagadek „Zgaduj zgadula na zdrowie” oraz reagowanie na zdania prawdziwe i fałszywe „Co mi służy, a co nie?”. Nie lada wyzwaniem było rysowanie owoców z zamkniętymi oczami. Drużyny musiały wykazać się umiejętnością współpracy oraz podążania za poleceniami i instrukcjami. Każda drużyna miała możliwość narysowania jak największej ilości elementów, które kojarzą się ze zdrowiem – pojawiły się oczywiście owoce, warzywa, a także sprzęty związane z sportem.
Poziom wiedzy o zdrowiu był wyrównany w przypadku obydwu drużyn. Jednak tego dnia szczęście bardziej dopisało drużynie „Zielonych”, która wygrała ten turniej zaledwie jednym punktem! Zwycięzcy mogli wymyślić taniec w rytm piosenki „Bal w warzywniaku”, a dzieci z drużyny „Żółtych” musiały naśladować wskazane ruchy. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że liczy się kto wygrał, a kto przegrał – najważniejsza była dobra zabawa!