W dniu 23 listopada 2022 r. dzieci z grupy 4-5 latków wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Gadu, gadu o gadach”. Zajęcia odbyły się na terenie płockiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie dzieci miały okazję poznać niektóre gady hodowane w płockim ZOO. Miały możliwość dotknięcia żywych zwierząt (wąż, jaszczurka, żaba, żółw). Dzieci porównywały, które zwierzątko ma wilgotną, a które suchą skórę. Dostrzegły różnice między żółwiem stepowym i błotnym.  Zobaczyły jak rzekotka może poruszać się po pionowych powierzchniach, ponieważ ma do tego odpowiednio przystosowane łapki. Dzieci poznały amerykańskiego jeża mieszkańca Zoo, zobaczyły jego miejsce do spania, mogły obserwować jak je małe owady i dżdżownice. Dotknąć jego kolców i przekonać się jakie są ostre.

Przedszkolaki dowiedziały się od pani Izy, że w płockim zoo mieszka najstarsza aligatorzyca Marta, urodzona w 1930 roku, która  zagrała w filmie.

Udział w zajęciach edukacyjnych był dla dzieci interesujących wydarzeniem, podczas, którego miały okazję do rozwijania zainteresowań przyrodnich.