Konkurs ekologiczny 2015

24 listopada 2015r. odbyła się III edycja konkursu ekologicznego, którego celem było:

- wyjaśnienie dzieciom czym jest energia, jakie są jej rodzaje,

- zapoznanie dzieci z naturalnymi źródłami energii takimi jak: wiatr, słońce, woda,

- uzmysłowienie, w jaki sposób i do jakich celów używamy energii

- zwrócenie uwagi na konieczność poszanowania energii i ograniczenie jej zużycia.

W konkursie udział wzięły dzieci z miejskich przedszkoli: MP nr 1, MP nr 10, MP nr 11 i MP Nr 25.

Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zabawach ruchowych:  np. „Złap ogon smoka Energusia”, w  zabawach badawczych takich jak: „Zaczarowany wąż” oraz rozwiązywały ciekawe zadania na temat energii odnawialnej. Dowiedziały się, że mniejsze pobieranie energii ma wiele pozytywnych stron np. można oszczędzić pieniądze i równocześnie pomóc środowisku. Produkowanie energii wymaga korzystania z cennych źródeł naturalnych, np. węgla, ropy lub gazu, dlatego rozsądne używanie energii pomaga zachować te źródła, aby wystarczyły dłużej na przyszłość.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali upominki  ufundowane przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta  Płocka oraz  Miejskie Przedszkole Nr 25 w Płocku.

Dzisiejszy dzień uświadomił wszystkim przedszkolakom, że energia jest niezbędnym elementem naszego życia. Dzięki niej żyjemy wygodnie i bezpiecznie, jednak musimy umieć z niej odpowiednio korzystać i ją oszczędzać .

Opracowała: Joanna Falkowska

 

 
,,Ratujemy misia”

 

,,Ratujemy misia”

 

9.04. dzieci z najstarszych  grup - 5 i 6 latki uczyły się udzielania pierwszej pomocy.

Działania edukacyjno - zabawowe miały na celu:

 

1.     Zapoznanie dzieci z wizerunkiem ratownika, umiejętność współpracy dziecka z ratownikiem, udzielenie informacji – jak się nazywa, co mu dolega, co się stało;

2.     Zapoznanie dzieci ze sprzętem i materiałami opatrunkowymi; 

3.     Nauka numerów alarmowych i wezwania pogotowia, umiejętność udzielania właściwych informacji dyspozytorowi pogotowia;

4.     Umiejętność rozpoznania i reagowania w sytuacji zagrażającej zdrowiu dziecka, bądź osoby bliskiej dziecku.

 

Spotkanie odbyło się w ramach zadania publicznego ,,Ratujmy Misia” współfinansowane ze środków Miasta Płocka ,  prowadził  je ratownik medyczny, instruktor pierwszej pomocy Międzynarodowej Organizacji Emergency First Risponse wraz z animatorem zaś pomysłodawcą projektu jest Fundacja na Rzecz Ofiar  Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ,,FENIKS”.  

 
 
Żegnamy Zimę witamy Wiosnę!

„Zimę żegnamy , bo wiosnę witamy”

23 marca 2015 r. wszystkie przedszkolaki  uroczyście pożegnały zimę i powitały wiosnę. Podczas części artystycznej dzieci zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki , mobilizując wiosnę do szybkiego przyjścia. Na spotkanie z nową porą roku spieszył bocian , żabka i biedronka. Po wspólnej zabawie jak stary zwyczaj nakazuje kukłę Marzannę dzieci uśpiły ,  śpiewając jej kołysankę „ „A a a śpij Marzanno ,  aż do grudnia”.

Pierwszy dzień wiosny był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu

Uroczystość przygotowały nauczycielki J.Falkowska i K. Ostrowska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5