Tematyka kompleksowa

PROGRAMY NAUCZANIA REALIZOWANE

W GRUPIE „KRÓLICZKÓW”

 W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Szczegółowe informacje o ogólnopolskich programach realizowanych w grupie:

       „Działaj z imPETem” - projekt edukacyjny organizowany przez: Adliner Sp. z o.o., Rekopol, Coca-Cola HBC Polska, Nestle Polska S.A., Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z podmiotami gospodarującymi odpadami. Projekt jest realizowany od IX do III 2021r. przez nauczycielkę B. Chojnacką w grupach dzieci 4 i 6 - letnich. Celem projektu jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET w celu ochrony środowiska naturalnego, kształtowanie postaw proekologicznych, upowszechnianie prawidłowych zasad segregowania odpadów typu PET wśród mieszkańców, by jak najwięcej z tych opakowań dostało nowe życie.
„Klub Mleczaka” - program edukacyjny profilaktyki zdrowotnej oraz higieny jamy ustnej realizowany jest w grupach dzieci 3 i 4 - letnich od XI 2020 do I 2021r. przez nauczycielki M. Padzik i I. Kosińską. Celem programu jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów, a także spożywanie odpowiednich pokarmów. Już nawet 3 latek wie, że jego ząbki są mu bardzo potrzebne i należy o nie dbać, by rosły zdrowe i nigdy nie chorowały.

 

    Nauczycielki:

Tematyka kompleksowa na miesiąc marzec:

1. Chciałbym być muzykiem.
2. Chciałbym być aktorem.
3. Nadeszła Wiosna.
4. Wielkanoc.

 

Wiersz pt. ,,Marcowa zabawa” – B. Forma

Śnieg, deszcz, słońce świeci,
z marcem tańczą wszystkie dzieci.
Z dziećmi tańczy marzec
i pogodę miesza w garze.

Zima bardzo jest zazdrosna,
że niedługo będzie wiosna.
Ciepło, zimno, wiosna, zima
właśnie marzec się zaczyna.

Piosenka ,,Zielona Wiosna”

I. Nad brzegiem rzeki żabki siedziały
i coś do ucha sobie szeptały.
Kum,kum,kum,kum,kum,kum,kum,kum

II. Przyleciał bociek, usiadł na płocie
i do drugiego boćka klekoce.
Kle,kle,kle,kle,kle,kle,kle kle,kle

III. Wszystko usłyszał mały wróbelek
I przetłumaczył na ptasie trele.
Ćwir,ćwir,ćwir,ćwir,ćwir, ćwir, ćwir, ćwir
Wiosna, wiosna, znów przyszła wiosna,
wiosna, wiosna jest już wśród nas.