Tematyka kompleksowa

 

PROGRAMY NAUCZANIA REALIZOWANE 

W GRUPIE „DINUSIÓW”

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Szczegółowe informacje o ogólnopolskich programach realizowanych w grupie:

„Bezpieczne domy - przyjazne miasta” - projekt Fundacji Habitat for Humanity oraz Fundacji CultureLab, realizowany w grupie dzieci 6 –letnich przez nauczycielkę J. Falkowską w okresie IX- XI 2020 r. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat globalnego mieszkalnictwa i zrównoważonego rozwoju miast tj.: życie w obszarach slumsowych oraz wyzwań stojących przed miastami dotkniętymi katastrofami naturalnymi, najciekawsze rozwiązania środowiskowe i społeczne występujące w miastach zrównoważonych/ przyjaznych środowisku i człowiekowi.
„Drogowe ABC” - program edukacyjny organizowany przez Polski Czerwony Krzyż we współpracy z firmą Circle K Polska, realizowany w grupie dzieci 6 letnich. Celem realizacji programu jest promowanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci poprzez połączenie nauki i zabawy zdobywają informacje na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, numerów alarmowych oraz poznają podstawy udzielania pierwszej pomocy.
„Działaj z imPETem” - projekt edukacyjny organizowany przez: Adliner Sp. z o.o., Rekopol, Coca-Cola HBC Polska, Nestle Polska S.A., Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z podmiotami gospodarującymi odpadami. Projekt jest realizowany od IX do III 2021r. przez nauczycielkę B. Chojnacką w grupach dzieci 4 i 6 - letnich. Celem projektu jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET w celu ochrony środowiska naturalnego, kształtowanie postaw proekologicznych, upowszechnianie prawidłowych zasad segregowania odpadów typu PET wśród mieszkańców, by jak najwięcej z tych opakowań dostało nowe życie.
„Zdrowo jem - więcej wiem” - projekt edukacyjny Fundacji Banku Ochrony Środowiska, objęty patronatem honorowym A. Kornhauser-Dudy.
Projekt realizowany jest w grupie dzieci 6 - letnich od miesiąca XI 2020r. do czerwca 2021r., przez nauczycielkę R. Filipczak. Celem projektu jest upowszechnianie prawidłowych nawyków żywieniowych, uświadomienie dzieciom, że jedzenie słodyczy prowadzi do otyłości oraz wywołuje wiele chorób, uczenie dzieci odpowiedzialności za swoje zdrowie.

 

Nauczycielki:

Tematyka kompleksowa na miesiąc luty:

1. Baśnie , bajki i bajeczki.
2. Muzyka wokół nas.
3. Nie jesteśmy sami w kosmosie.
4. Mój wymarzony zawód.

Wiersz do nauki : „Moje bajki”

Gdy wieczór nadchodzi,
Z książkami się witam,
Siadam cichutko , a mama mi czyta,
I czyta mi bajki o dzielnych rycerzach , smokach , czarownicach i zaklętych wieżach.
O śpiącej królewnie i o rybce złotej
I o tym jak młynarz przyjaźnił się z kotem.
Choć jestem przy mamie to mi się wydaje,
Że widzę naprawdę te postacie z bajek.

Piosenka do nauki : „Kosmiczny sen”

Czterej kosmici przylecieli,
W moim pokoju przystanęli,
Mówią „dzień dobry”, my przepraszamy,
Ale pewnego chłopca szukamy.
Ten chłopiec wielkim jest leniuszkiem
I często chowa się pod łóżkiem.
Nie słucha taty , na brata krzyczy
I nie chce mamie swej pomóc w niczym.

Ref. A przecież trzeba dobrym być,
Słodką minę mieć, bo inaczej trochę wstyd
Być leniuszkiem? Nie! Być kłamczuszkiem ? Nie!
Lepiej iść do mamy i przytulić się .

Czterej kosmici odlecieli,
Bo porozmawiać z kim nie mieli.
A ja czerwony jak pan buraczek,
Pod łóżkiem leżę , ze wstydu płaczę..
A potem bardzo się zdziwiłem,
Bo się po prostu obudziłem,
To tylko sen był , och , wspaniale!
Już nigdy zły nie będę wcale.
Ref…