Bal Marchewkowy

„Smacznie, zdrowo i pomarańczowo

Pod takim optymistycznym hasłem odbył się tradycyjny jak co roku „Bal Marchewkowy”.

W tym dniu dominowały barwy zielone i pomarańczowe. Bal rozpoczął się od wspólnie zaśpiewanej piosenki
„Ruda marcheweczko”.

Były tańce, pląsy, w chwilach przerwy dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w konkursach. Punktem kulminacyjnym były wybór Króla i Królowej Balu marchewkowego, poprzedzony pokazem najciekawszych strojów przygotowanych przez rodziców.

Po uroczystej koronacji, para królewska oraz wszystkie dzieci zatańczyły walczyka. Nie zabrakło również rozmów o charakterze prozdrowotnym i degustacji surówki marchewkowej. W balu uczestniczyła pani kucharka, dla której Grupa 6- latków zaśpiewała piosenkę „ Kuchareczki”.

Tego dnia nie da się tak szybko zapomnieć. Był on inny od wszystkich, kolorowy i marchewkowy.

Po takiej dawce witamin i wspaniałej zabawie, wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.