,,Ratujemy misia”

9.04. dzieci z najstarszych  grup - 5 i 6 latki uczyły się udzielania pierwszej pomocy.

Działania edukacyjno - zabawowe miały na celu:

1.     Zapoznanie dzieci z wizerunkiem ratownika, umiejętność współpracy dziecka z ratownikiem, udzielenie informacji – jak się nazywa, co mu dolega, co się stało;

2.     Zapoznanie dzieci ze sprzętem i materiałami opatrunkowymi;

3.     Nauka numerów alarmowych i wezwania pogotowia, umiejętność udzielania właściwych informacji dyspozytorowi pogotowia;

4.     Umiejętność rozpoznania i reagowania w sytuacji zagrażającej zdrowiu dziecka, bądź osoby bliskiej dziecku.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania publicznego ,,Ratujmy Misia” współfinansowane ze środków Miasta Płocka ,  prowadził  je ratownik medyczny, instruktor pierwszej pomocy Międzynarodowej Organizacji Emergency First Risponse wraz z animatorem zaś pomysłodawcą projektu jest Fundacja na Rzecz Ofiar  Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ,,FENIKS”.