Książka moim przyjacielem jest XV Edycja 2016

XV Edycja międzyprzedszkolnego konkursu literackiego

„Książka moim przyjacielem jest”

 

W dniu 26.04.2016 roku w Miejskim Przedszkolu Nr 25 odbyła się XV edycja konkursu literackiego „Książka moim przyjacielem jest”

 

Celem konkursu było kształtowanie intelektualnego i emocjonalnego stosunku do książki jako źródła wiadomości i przeżyć oraz popularyzacja akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

W konkursie wzięło  udział 25 dzieci z pięciu  miejskich przedszkoli: Miejskiego Przedszkola Nr 1, Miejskiego Przedszkola Nr 4, Miejskiego Przedszkola Nr 10, Miejskiego Przedszkola Nr 21, Miejskiego Przedszkola Nr 25.

Gospodarze konkursu, przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 25 ,z grupy 5-6 latków, zaprezentowały inscenizację „Szlakiem baśni”. Pozostałe placówki uczestniczące w imprezie wystawiły znane i mniej znane  bajki: „ Jaś i Małgosia”, ”Czerwony kapturek”,Jola i złota rybka”, „Krowa u lekarza”, „Królewna Wisełka”.

Zmagania konkursowe polegały również na odgadywaniu tytułów bajek na podstawie rekwizytów, rozwiązywaniu quizów i zagadek dotyczących treści bajek i  charakterystyki bajkowych bohaterów. Ciekawym dla dzieci zadaniem było również wykonanie zadań bajkowych wynikających z treści bajek oraz dobieranie pomylonych ilustracji do odpowiednich postaci.

Podczas konkursu można było się przekonać, że dzieci chętnie słuchają literatury dziecięcej, znają głównych bohaterów  baśni, opowiadań i rozróżniają ich tytuły.

Wszyscy uczestnicy konkursu uczcili jego jubileuszową XV edycję urodzinowym tortem w kształcie książki.

Na zakończenie konkursu  przedszkolaki otrzymały nagrody, które  zostały ufundowane przez Miejskie Przedszkole Nr 25 oraz Radę Mieszkańców Osiedla „Stare Miasto” w Płocku.