Dla Rodzica

Tel.
24 367 52 51‎,  24 367 52 52

Drodzy Rodzice
Nauczyciele naszego przedszkola, starając się uatrakcyjnić pobyt naszych wychowanków w placówce, od miesiąca Marca rozpoczynają  realizację zajęć pod nazwą:
„ CZWARTKI  Z  POMYSŁEM ”

• Zajęcia będą prowadzone metodami aktywizującymi, rozwijającymi u dzieci umiejętność współpracy w zespole, logiczne
  • Nauczycielki będą wykorzystywać, w pracy dydaktycznej z dziećmi, metodę projektu oraz wiedzę zdobytą na wielu szkoleniach, kursach i formach doskonalenia zawodowego.
  • W każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca od Marca do Czerwca będziemy z dziećmi:
  1. Eksperymentować kulinarnie - gotować , kroić, piec, mieszać, próbować różne smaki, zapachy, bawić się sensorycznie z wykorzystaniem kaszy, makaronu, soli, mąki, ryżu itp.
  2. Eksperymentować plastycznie – malować, rysować, składać origami, bawić się twórczo z wykorzystaniem  różnych technik i materiałów plastycznych tj. plastelina, masa solna, kolorowa masa plastyczna,farby, mazaki, kredki, kolorowy papier o różnych fakturach
  3. Eksperymentować muzycznie – grać, tworzyć muzykę z wykorzystaniem instrumentów muzycznych i instrumentów perkusyjnych własnoręcznie wykonanych.

4. Ruszać się ćwiczyć - z wykorzystaniem chusty animacyjnej, wiatraka matematycznego, tunelu, szarf, wstążek, woreczków, obręczy itp.
  5. Realizować zajęcia metodą projektu edukacyjnego – w grupach 4,5,6 – latków
  6. Kształcić u dzieci nowe umiejętności z wykorzystaniem narzędzi TOC (skrót od ang. nazwy Theory of Constraints, Teoria ograniczeń), to metody, narzędzia, które pozwalają na identyfikację i zarządzanie ograniczeniami występującymi w otaczającym nas świecie,  ograniczenie rozumiane jest jako czynnik spowalniający nasze osiągnięcia, czy realizację wyznaczonego celu (patrz: www.tocdlaedukacji.pl)
  7. Podczas codziennych zajęć w przedszkolu dzieci uczą się stosować narzędzia TOC tj:

*chmurka – która pomaga odpowiedzieć dzieciom na pytania: jak rozwiązać konflikt, czego on dotyczy, jaki jest jego powód, jaki jest wspólny cel. Wykorzystanie jej pozwala znaleźć logiczne rozwiązania sporu, dojście do kompromisu, czyli uczy dzieci samodzielnego myślenia.
*gałązka logiczna - która pomaga dzieciom analizować, porządkować, dostrzegać skutki przyczynowo skutkowe  treści opowiadań, bajek, historyjek obrazkowych.
*drzewko ambitnego celu - które ułatwia dzieciom osiągnięcie celu poprzez stworzenie takiego planu, który zakłada wszystkie przeszkody i zawiera propozycje konkretnych sposobów pokonania tych trudności stojących na drodze do zrealizowania ambitnego celu.

Tematyka  zajęć  aktywizujących w poszczególnych miesiącach:
smileyMarzec „Podróż do krainy pełnej zdrowia”– eksperymenty kulinarne, drzewko ambitnego celu.
smileyKwiecień „Kreatywny i kolorowy świat przedszkolaka” eksperymenty plastyczne, gałązka logiczna , chmurka.
smileyMaj „W krainie muzyki”- zabawy muzyczne i taneczne, drzewko ambitnego celu, chmurka.
smiley Czerwiec „Ćwiczyć każdy może” –  zabawy ruchowo-sportowe, fitness, gałązka logiczna, drzewko ambitnego celu, chmurka.