W minionym tygodniu Pszczółki pogłębiały wiedzę na temat miejscowości, w której mieszkają. Omawialiśmy charakterystyczne miejsca znajdujące się w Płocku, a także zapoznaliśmy się z herbem miasta. W związku z nadchodzącymi Świętami Majowymi dzieci zapoznały się również z symbolami narodowymi. Wszyscy mieli okazję wykonać flagę naszego kraju oraz wyjaśnić swoimi słowami „Co to jest Polska?”. 5-latki zapoznały się z „Legendą o Lechu, Czechu i Rusie” w wyjątkowej formie z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Wysłuchaliśmy także hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego” w postawie na baczność. Znaczącym utworem, który warto powtarzać jest „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy.

Dzieci zgłębiły temat Unii Europejskiej oraz państw do niej przynależących. Wszyscy chętnie uczyli się sposobów na powitanie w wybranych językach i wykorzystywali je w późniejszych zabawach. Chętne osoby mogły wyruszyć w podróż poprzez zamknięcie oczu i wskazanie palcem na globusie jakiegoś miejsca, które następnie omawialiśmy. Pszczółki zgodnie stwierdziły, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej i nie chciałyby opuścić naszego kraju. Polska przecież jest wyjątkowa! Dzieci udowodniły to w zabawie „Reklamujemy swój kraj” – wspólnie wymieniliśmy niezliczoną liczbę niesamowitych miejsc z okolicy.