W dniach od 4 – 7 maja 2021 r. dzieci z grupy „Dinusie ” realizowały szereg działań w ramach projektu „Przyjaciel Książki” .

Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki dowiedziały się, jakie są etapy powstawania książki , czym zajmuje się autor, ilustrator, redaktor. Dzieci opowiadały o książeczkach, jakie mają w domu, o swoich ulubionych bohaterach. Oglądały książki dla dzieci i dla dorosłych, które znajdują się w przedszkolnej biblioteczce. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat, jak należy obchodzić się z książką, jak dbać o porządek .

W przedszkolnym kąciku książki projektowały swoją bajkę, nadając jej tytuł.

„Dinusie ” samodzielnie wykonały zakładkę do swojej książki. Układały kolejność zdarzeń z wysłuchanych bajek .  Szkoda , że w chwili obecnej nie możemy wybrać się na wycieczkę do biblioteki, aby bliżej zapoznać się z tym ciekawym dla dzieci miejscem.

Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania się do biblioteki oraz codziennego czytania. (zapraszamy do Galerii)