W dniu 11 czerwca 2021 r. dzieci z grupy Króliczków uczestniczyły w zajęciach w ramach programu edukacyjnego dotyczącego zapobiegania chorobom przenoszonym przez kleszcze na człowieka, skierowany do dzieci i rodziców „Kleszcz mały czy duży – nic dobrego nie wróży” proponowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Płocku. Celem programu jest zmniejszenie liczby zachorowań poprzez poszerzenie wiedzy w zakresie chorób przenoszonych przez kleszcze kleszczowego zapalenia mózgu i opon mózgowych.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z następującymi informacjami :

– Gdzie można spotkać kleszcza?
– Jak się przed nim uchronić?
– W jakich miejscach na ciele człowieka najczęściej się przyczepia ?
– Jakie choroby są przenoszone przez kleszcze na człowieka?
– Jak należy go usunąć?

(zapraszamy do Galerii)