PROGRAMY NAUCZANIA REALIZOWANE

W GRUPIE „KRÓLICZKÓW”

W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Szczegółowe informacje o ogólnopolskich programach realizowanych w grupie:

„Działaj z imPETem” – projekt edukacyjny organizowany przez: Adliner Sp. z o.o., Rekopol, Coca-Cola HBC Polska, Nestle Polska S.A., Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z podmiotami gospodarującymi odpadami. Projekt jest realizowany od IX do III 2021r. przez nauczycielkę B. Chojnacką w grupach dzieci 4 i 6 – letnich. Celem projektu jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET w celu ochrony środowiska naturalnego, kształtowanie postaw proekologicznych, upowszechnianie prawidłowych zasad segregowania odpadów typu PET wśród mieszkańców, by jak najwięcej z tych opakowań dostało nowe życie.
„Klub Mleczaka” – program edukacyjny profilaktyki zdrowotnej oraz higieny jamy ustnej realizowany jest w grupach dzieci 3 i 4 – letnich od XI 2020 do I 2021r. przez nauczycielki M. Padzik i I. Kosińską. Celem programu jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów, a także spożywanie odpowiednich pokarmów. Już nawet 3 latek wie, że jego ząbki są mu bardzo potrzebne i należy o nie dbać, by rosły zdrowe i nigdy nie chorowały.

Nauczycielki:

Tematyka kompleksowa na miesiąc Maj:

1. Łąka wiosną.

2. Wiosna na wsi.

3. Znamy różne zawody.

4. Moi rodzice.

Wiersz pt. ,,Mamo”.

Mamo!

Dam Ci dziś piękny kwiatek

i wstążkę na dodatek.

Dam Ci złoty pierścionek,

na górce mały domek,

ogródek malowany,

ławkę pod wielkim kasztanem.

Dam Ci słońce nad domem,

słońce – złotą koronę.

I dam Ci księżyc – wiesz?

i jeszcze….co tylko chcesz.

Bo jestem bardzo bogaty,

dostałem kredki od taty.

Piosenka pt. ,,Powiedziała mi to lala”

Powiedziała mi to lala