W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole przystąpiło do realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który powstał z myślą o kształtowaniu ekologicznych nawyków wśród przedszkolaków. Celem programu jest nauka podstawowych zasad życia w zgodzie z naturą:

  • ochrony środowiska,
  • klimatu,
  • recyklingu,
  • szacunku do roślin i zwierząt,
  • dbałości o właściwe odżywianie
  • aktywne spędzanie czasu.

W ramach realizacji programu zrealizowaliśmy dwie misje , tematyczne pełne wyzwań, zabaw i rozwijających aktywności twórczych.

Były to:

  • „Misja klimat. Na tropie zmian klimatycznych ”
  • „Misja Dom. Na tropie eko nawyków.”.

Dzieci wykonywały identyfikatory Kubusiowego Przyjaciela Natury, poznały strefy klimatyczne na całym świecie oraz wypowiadały się w jaki sposób możemy powstrzymać zmiany klimatyczne na świecie. Efektem końcowym było wykonanie plakatu „ Kubusiowy przyjaciel  dba o naturę”.