W naszym przedszkolu od ponad trzech lat prowadzone są zajęcia muzyczne i rytmiczne z wykorzystaniem innowacyjnej pomocy dydaktycznej

„KolorPiano”. Rada Pedagogiczna ,poprzedziła jej zastosowanie, uczestnictwem w szkoleniu prowadzonym przez autorów metody Urszulę i Adama Misior – nauczycielkę i muzyka. Nauczycielki poznały metodologię stosowania „Kolor Piano” wraz z zestawem zabaw dla dzieci jakie wykorzystuje się podczas nauczania muzyki z tym nowoczesny instrumentem.

Ta innowacyjna metoda nauki grania utworów muzycznych na instrumencie – macie klawiszowej z wykorzystaniem figur geometrycznych w siedmiu kolorach, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych przedszkolaków

System został opracowany jako pomocnicza metoda nauki gry na instrumencie klawiszowym z odwzorowaniem klawiatury pianina dla najmłodszych dzieci, dla których nauka nut jest jeszcze za trudna i zbyt nużąca.

Poprzez rozpoznawanie kolorów i kształtów oraz kojarzenia odległości pomiędzy poszczególnymi figurami (które są odpowiednikiem określonej wartości rytmicznej nuty z orientacyjnym czasem wybrzmienia) najmłodsze dzieci rozpoczynają swoją przygodę z nauką muzyki.

Kolory i kształty zachęcają dzieci, a motywacja do nauki dodatkowo jest wzmacniana przez realnie szybkie efekty.

Metoda Kolorowych Dźwięków rozwija koordynację wzrokowo- ruchową oraz wzmacnia umiejętność rozróżniania i dopasowywania tych samych figur geometrycznych.