18 stycznia 2022 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Otóż na to święto wybrano rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne’a, pisarza, który stworzył literacką postać rozkosznego Misia o Bardzo Małym Rozumku.

Wszystko zaczęło się w zoo, gdzie rodzinie Milne’ów bardzo spodobała się niedźwiedzica Winniepeg. To właśnie pluszowego misia będącego jej odwzorowaniem dostał mały Christopher. Przytulanka tak przypadła chłopcu do gustu, że praktycznie się z nią nie rozstawał. Wtedy Alan Alexander Milne postanowił stworzyć bajkę dla syna – jej bohaterami zostali Krzyś i jego przyjaciel Kubuś Puchatek (Winnie the Pooh).

Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka oraz do wspaniałej zabawy.

Dzieci wzięły udział w różnych zabawach ruchowych, muzycznych i plastycznych a także spróbowały przysmaku misia – czyli miodu. Dzieci wysłuchały bajki „Dzionek szalonek”