To pierwsza i jakże wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z edukacją. Z powodu pandemii Covid-19 uroczystość odbyła się bez udziału Rodziców.

„My maluchy przyrzekamy:

Być od dziś przedszkolakami,

Grzecznie bawić się i fikać,

W mig zajadać z talerzyka

Nie grymasić i nie szlochać,

Zawsze swoje Panie kochać.

Od dziś zawsze być zuchami

i dobrymi kolegami!”

W dniu 16.06.2021 dzieci z I grupy,  oficjalnie zostały  przyjęte do grona przedszkolaków. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale dzieci trzymały się bardzo dzielnie. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód jak dużo potrafią. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i  tańczyły.

Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, w którym obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pani, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie nastąpił „Akt Pasowania”, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor.

Nie zabrakło  dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców z pewnością powód do dumy  i zadowolenia ze swoich pociech.