„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

W dniu 21 marca 2022 roku dzieci z grupy Króliczków powitały wiosnę. Na początku pani przeczytała im list ,który rano otrzymała od listonosza – nadawcą listu była pani Wiosna. W swoim liście Pani Wiosna poprosiła dzieci o wykonanie wiosennych zadań.( rozwiązywanie zagadek o wiosennych ptakach, układanie puzzli przedstawiających  pierwsze wiosenne kwiaty). Wszystkie te zadania przedszkolaki wykonały bezbłędnie. Podczas zajęć dzieci poznały zwyczaje związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny – zwyczaj topienia Marzanny – symbolu złej zimy. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci miały za zadanie wymyślić inny sposób pożegnania zimy niż topienie Marzanny- 5 latki wymyśliły ,że obrazek przedstawiający kukłę należy porwać –co też uczynili.

Przedszkolaki są już pewni, że po dzisiejszych zajęciach Wiosna na stałe zagości w naszym kraju.