XIX edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu literacko-plastycznego „Książka moim przyjacielem jest” pod hasłem „Najciekawsza ilustracja do ulubionego wiersza lub bajki”.

W dniu 27.05.2021 w naszym przedszkolu odbyła się już XIX edycja konkursu literacko – plastycznego  pod hasłem „Najciekawsza ilustracja do ulubionego wiersza lub bajki”.

W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola oraz zaproszonych miejskich przedszkoli: MP1, MP 3, MP4, MP 6, MP 11, MP 14,
MP 25, MP 27, MP 29.

Celem konkursu  zorganizowanego w ramach obchodów 20 – lecia akcji „ Cała polska Czyta dzieciom” było:

• promowanie idei czytelnictwa wśród dzieci,
  • popularyzacja literatury dziecięcej,
  • rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych,
  • doskonalenie w posługiwaniu się różnymi technikami plastycznymi,
  • zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania czasu.

Dzieci z zaproszonych przedszkoli przygotowały piękne prace plastyczne na podstawie utworów literackich tj.:

• „O rybaku i złotej rybce”,
  • „Kaczka Dziwaczka”,
  • „Pomidor”,
  • „Król Lew”,
  • „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”,
  • „Pszczółka Maja”,
  • „Smerfy”,
  • „Czarna krowa”.

Z wykonaniem zadania dzieci nie miały żadnych trudności. Na zakończenie konkursu  przedszkolaki otrzymały nagrody książkowe. Sponsorem nagród i organizacji konkursu byli wieloletni „przyjaciele” przedszkola z Rady Mieszkańców Osiedla „Stare Miasto” w Płocku.

Wszystkim dzieciom i rodzicom bardzo dziękujemy za piękne i ciekawe prace i udział  w naszym konkursie.