W dniu 06.09.2022 r. dzieci z grupy 4-5 latków, zaproszone przez panią dyrektor, odwiedziły bardzo ciekawą instytucję Książnicy Płockiej, mieszcząca się na ulicy T. Kościuszki 3b.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością Mediateki, jej zbiorami audio w zakresie literatury, muzyki, filmu i komiksów oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Przewodnikiem przedszkolaków była pani kierownik Bogumiła Tobota, która w interesujący sposób opowiedziała dzieciom na czym polega działalność tej instytucji. Dzieci miały okazje zobaczyć książki mówione na płytach CD i kasetach magnetofonowych, muzyczne płyty analogowe i kasety do nauki języków obcych, filmy i slajdy i komiksy.

Największym zainteresowaniem dzieci cieszyły się płyty analogowe, filmy i książki wizualne wzbogacone animacjami odtwarzanymi na tablecie.

W sali audiowizualnej dzieci bawiły się tańcząc na scenie w rytmie piosenek z towarzyszeniem filmu animowanego.

Przedszkolaki dowiedziały się także ,że ze zbiorów audiowizualnych mogą nieodpłatnie korzystać osoby niewidome i słabowidzące dzięki urządzeniu Czytak Plus.

Wycieczka była dla przedszkolaków pełna nowych wrażeń i nowego słownictwa. Wkrótce wrócimy do wspaniałej Mediateki na kolejne zajęcia czytelnicze.