W dniu 03.06.2022 (piątek) organizujemy dla tej grupy wycieczkę Podróż przez wieki  do Wioski Słowiańskiej – Ostrowy (gmina Gozdowo)

Dla przedszkolaków, szczególnie cenny jest pobyt na łonie natury. Umożliwia on aktywny wypoczynek, kontakt z polem, łąką, poznawanie świata przyrody, roślin i zwierząt. To właśnie natura jest dla dzieci miejskich źródłem nowych przeżyć i wiedzy, które będą pamiętać przez lata.

Program wycieczki

8.15  –  kontrola autokaru przez Policję

8.30  –  śniadanie w przedszkolu

9.00 –  wyjazd z przedszkola (41km)

9.40- 13.30 –W domu i w zagrodzie „U Radochny i Żytomira”-zajęcia  dydaktyczne:

• wizyta w tradycyjnym gospodarstwie chłopskim
  •  wykonywanie prac domowych gospodarskich z wykorzystaniem dawnych narzędzi gospodarstwa domowego
  • obserwacja wypieku chleba w piecu opalanym drewnem
  • warsztaty wyrobu masła
  • samodzielne formowanie „Kukiełek” z ciasta (po upieczeniu zabranie ich do domu)
  • „Czy wiemy co pijemy?” – przygotowanie napoju z ziół i cytryny
  • poczęstunek – świeżo upieczony chleb z masłem i konfiturami domowej roboty z napojem ziołowym
  • dawne gry i zabawy plebejskie
  • ognisko z kiełbaskami

14.00 – 14.30   powrót do przedszkola

Przewidywany koszt wycieczki do wpłaty przez rodziców 120 zł  Koszt zawiera : bilety wstępu, ognisko, transport busem, opiekę pilota.

Wpłat można dokonywać w 2 ratach –  u nauczycielek grupy.

• Na wycieczkę dziecko może zabrać mały plecak z lekką przekąską i picie
  • Z przedszkola dziecko otrzyma w ramach wyżywienia : kiełbaskę na ognisko, bułkę, wodę mineralną i banana.
  • W ramach podwieczorku : bułkę maślaną  –  na wynos
  • Prosimy o ubiór sportowy i wygodne buty – w zależności od pogody
  • Prosimy o informację , czy dziecko ma chorobę lokomocyjną – proszę zaopatrzyć dziecko  w Aviomarin
  • Prosimy rodziców o kontakt z nauczycielkami w celu uaktualnienia numerów telefonów – jeśli uległy zmianie
  • Konieczne jest podpisanie w maju Zgody na  wyjazd dziecka wycieczkę –  u nauczycielek grupy.