W dniu 28 marca 2023 dzieci z grupy „Pszczółek” podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy zdrowe kanapki”. Zanim przystąpiły do działania dowiedziały się o wartościach odżywczych warzyw. Na stoliku leżały przygotowane na talerzykach leżały : pieczywo, pomidory, ogórki, masło, jaka, ser i wędlina. Po umyciu warzyw i rąk dzieci samodzielnie przystąpiły do robienia kanapek . same smarowały pieczywo masłem , a następnie układały na nich przygotowane jajka , pomidory rzodkiewki. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas posiłku. Wykonane przez dzieci kanapki wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin.

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu „Wtorki z pomysłem”.

Dziękujemy rodzicom za zakup produktów niezbędnych do wykonania kanapek.