W miesiącu wrześniu 2021 r. nasze przedszkole przyłączyło się do akcji organizowanej przez Akademię Rozwoju Majki Jeżowskiej „Śpiewamy Nowego Przedszkolaczka”. Przedszkolaki zaśpiewały nową wersję znanej wszystkim piosenki „Jestem sobie przedszkolaczek”. Jeśliby trochę zastanowić się nad słowami piosenki to mimo radosnej melodii nie ma ona pozytywnego przekazu. Oczekiwanie, że każdy maluch będzie zawsze dzielny i tryskający dobrym humorem jest zgubne. Ono tak jak my jest osobą , która może mieć gorszy dzień i usłyszenie takiej piosenki ,która go podbuduje byłoby dla niego miłe. Ważne jest by zrozumiało, że gdy jest smutne i zapłakane w przedszkolu nie zostanie odtrącone. Ten problem zauważyła także Ola Żabicka , autorka programu edukacyjnego „Akademia Wychowania przez Wzmacnianie”. 

Cytowane szkodliwy wychowawczo tekst został zastąpiony nowym, który uczy tolerancji i szacunku do innych oraz siebie samego: „Tu jest miejsce dla każdego, każdy jest naszym kolegą. Razem w grupie miło nam” oraz „Jestem sobie przedszkolaczek, jestem ważny – dużo znaczę”.