Wszystkie dzieci wiedzą, że w dniu 22.04.2021r. świętujemy Dzień Ziemi. Z tej okazji 5-latki cały tydzień uczestniczyły w zajęciach dotyczących środowiska, naszej planety, segregacji śmieci. Mali strażnicy przyrody wyrażali ogromną chęć ochrony naszego środowiska, wymyślali rady na odpady oraz sposoby na utrzymanie piękna naszej wyjątkowej planety.

Pszczółki obejrzały film edukacyjny pt. „Dzień Ziemi”, który przedstawił między innymi: skutki zanieczyszczeń, znaczenie recyklingu, a także symbole produktów przyjaznych dla środowiska. Każdy miał okazję ozdobić opaskę z wizerunkiem naszej planety, by później dumnie nosić ją na głowie niczym koronę. Ogromne zainteresowanie wzbudził eksperyment „Skropak”. Polegał on na sprawdzeniu co stanie się, gdy włożymy pod wodę ekologiczne wypełniacze. Sprawdziliśmy także wiedzę dzieci w czasie „Gry w butelkę” – każdy musiał dopasować wylosowany odpad do odpowiedniego koloru pojemnika.

Trzeba przyznać, że wiedza 5-latków na temat dbania o środowisko jest imponująca! Miejmy nadzieję, że najważniejsze informacje i zasady nie tylko zostaną w głowie, lecz również będą przestrzegane w życiu codziennym!