Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Spotkanie to odbyło się dnia 23 maja 2022 r. w ramach realizacji Programu z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa:  „Bezpieczny przedszkolak”.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze swoja pracą zawodową, która polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również udzielaniu ludziom pomocy podczas powodzi  czy wypadków samochodowych.

Strażacy zapoznali  dzieci z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną,  z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru.

Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, przymierzyć hełm strażacki  oraz strój.

Dzieci w wieku przedszkolnym posiadają niewielką wiedzę na ten temat i nie zawsze radzą sobie w różnych trudnych sytuacjach. Poprzez realizację podjętych działań uczymy ich samodzielności, umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich oraz radzenia sobie z nimi.

Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach.