W piątek 23 kwietnia 2021 r. dzieci uczestniczyły w zajęciach ekologicznych z okazji Światowego Dnia Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię” i miał przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko.

Podobnie jak w ubiegłych latach przedszkolaki zaangażowały się w obchody tego święta. W trakcie wspólnej zabawy dzieci śpiewały piosenki, rozwiązywały zagadki ,podawały własne propozycje :” Jak można dbać o środowisko?”. Następnie wysłuchały wiersza „Sznurek Jurka” L. Szołdry i wykonały pracę plastyczną „Dbajmy o naszą planetę”, bo Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń , w związku z tym musimy o nią dbać.

Ten dzień był dobrą okazją , by poszerzyć wiedzę o ekologii.

Przedszkolaki na pewno będą pamiętać, że o naszą planetę trzeba dbać nie tylko od święta, ale na co dzień.