Wśród nocnej ciszy… – rozchodzi się głos,

Płyną kolędy, cicha noc…

Migoczą gwiazdy – to nieba dar,

A pod choinką prezentów czar!

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w grupie 4 – 5 latków przeżywamy go bardzo uroczyście. Tegoroczne wigilijne spotkanie z rodzicami odbyło się 20 grudnia. W naszej grupie od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Tego wspaniałego dnia przedszkolaki zapomniały o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje dzieci podkreślały rangę tego dnia.

Przedszkolaki recytowały wiersze dla rodziców, wspólnie tańczyły przy piosence „Gwiazdeczka”. Nie zabrakło także upominków dla najbliższych, które dzieci samodzielnie wykonały były to choinki i gwiazdki z kolorowych patyczków i ornamentów dekoracyjnych i śpiewniki z tekstami najbardziej znanych kolęd.