W dniu 07.09.2022 r. dzieci z grupy 5-6 latków udały się do Biblioteki Multimedialnej „Emka”, która mieści się w Płocku na ul Kościuszki.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością Mediateki, jej zbiorami audio w zakresie literatury, muzyki, filmu. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom na czym polega działalność tej biblioteki.

Dzieci zobaczyły bogate zbiory mówionej książki na płytach CD oraz DVD, poznały płyty gramofonowe oraz slajdy i filmy. Najbardziej podobała im się, aplikacja na tablecie, która powodowała, że postacie z  książek ożywają.

Dzieci przebywały także w Sali audiowizualnej , gdzie przez chwilę wcieliły się w rolę artystów i występowały na scenie do znanych piosenek dla dzieci

Przedszkolaki dowiedziały się także ,że ze zbiorów audiowizualnych mogą nieodpłatnie korzystać osoby niewidome i słabowidzące dzięki urządzeniu Czytak Plus.

Wycieczka dzieciom bardzo się podobała i w następnym miesiącu wrócimy tutaj na kolejne zajęcia.