Dnia 07.06.2022 r. –  3,4 latki wyruszyły na wycieczkę. Celem podróży było ZOO SAFARI w Borysewie, które zajmuje powierzchnię 25 hektarów. Żyje tam 500 osobników 100 egzotycznych gatunków zwierząt ze wszystkich kontynentów.

Przedszkolaki przed wyjazdem zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa i  zachowywania się podczas wycieczki, w autokarze oraz pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Bardzo zorganizowane i pełne zaciekawienia wygodnie zajęły miejsca w busie. Po 2-gdzinnej podróży z przerwą dojechaliśmy na miejsce.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Pogoda była jak wymarzona, a program wycieczki  bardzo bogaty i atrakcyjny. Pobyt w Borysewie dzieci rozpoczęły od zwiedzania ogrodu  podczas przejazdu specjalną kolejką z lektorem. Przedszkolaki zobaczyły niespotykane na co dzień okazy zwierząt: białe tygrysy, białe lwy, kilka gatunków antylop, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, kilka gatunków małp, krokodyla różańcowego, tapira, białe wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy, kangury, lemury, aligatory oraz białe wilki.

Po tych atrakcjach w samo południe nastąpiła chwila odpoczynku, podczas której dzieci zjadły smakołyki przygotowane przez rodziców. Po krótkim odpoczynku dzieci udały się w stronę basenu foki Dawidka, gdzie miały okazję uczestniczyć w pokazowym karmieniu foki. Było to nie tylko karmienie foki, ale również pokaz jej akrobacji i różnych sztuczek.

Kolejną i ogromną atrakcją upodobaną przez przedszkolaków była „Figlarnia” – bajkowa kraina zabaw dla dzieci. Każdy mógł tam zjeżdżać z dmuchanej dziewięciometrowej zjeżdżalni, poskakać na trampolinie oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje.

Po wszystkich atrakcjach dzieci zjadły smaczny obiad, kończąc tym samym podróż po ZOO Safari Borysew.

Wycieczka do Borysewa podobała się przedszkolakom i wychowawcom, dostarczyła wszystkim mnóstwo wrażeń i atrakcji. Zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.

.