Tangram to chińska gra znana od ok. 3000 lat – kwadrat, który składa się z 7 części. Celem gry jest ułożenie obrazka według przygotowanego wzorca lub własnej wyobraźni. Za pomocą tangramu można ułożyć tysiące obrazków sylwetek ludzi i zwierząt, przedmiotów, figur geometrycznych. Tego typu zabawy wpływają na rozwijanie logicznego myślenia, kształtowanie pojęć z geometrii, rozwijanie spostrzegawczości i sprawności manualnej.

W piątek 07.05.2021 r. Pszczółki wykorzystały tangram do wykonania różnych aktywności. Dzieci kolorowały poszczególne elementy kwadratu – tangramu. Przecinały go wzdłuż linii i nazywały otrzymane figury geometryczne. Następnie układały z otrzymanych elementów zwierzęta z wiejskiego podwórka, a także próbowały ułożyć figury tak, by ponownie otrzymać kwadrat. Zabawy z tangramem stanowiły spore wyzwanie oraz zmusiły przedszkolaki do główkowania i kombinowania. Na szczęście nikt się nie poddał i każdy próbował różnych kombinacji tak długo, aż oczekiwany efekt został osiągnięty.