W dniu 12.05.2022 roku dzieci z grupy Króliczków wybrały się na wycieczkę do Książnicy Płockiej filii nr 4 , która znajduje się przy ul. Krzywoustego. W bibliotece pani bibliotekarka zaprezentowała im, w jaki sposób można zostać czytelnikiem. Przez chwilę każde dziecko miało okazję być bibliotekarzem , wypożyczając sobie wybraną książkę. Od pani bibliotekarki dowiedziały się ,jak należy zachowywać się w bibliotece i w jaki sposób należy dbać o książki, aby nie uległy one zniszczeniu. Kolejnym punktem zajęć było zapoznanie dzieci z książką „Kamyczek w bibliotece”. Opowiadała ona o chłopcu ,który w bibliotece znalazł sposób na spędzanie wolnego czasu. Następnie dzieci poznały bogaty księgozbiór biblioteki i jakie mamy rodzaje książek. Wszystkim przedszkolakom podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Obiecały, że poproszą rodziców ,aby zapisali ich do biblioteki. Na koniec zajęć dzieci brały udział w zabawie zręcznościowej- wyścig ślimaków. Po zakończeniu zajęć wszyscy opuścili bibliotekę z  uśmiechem na twarzy. Za miesiąc ponownie udamy się w to miejsce , aby przeżyć nową przygodę