Dnia 05.05.2022r – przedszkolaki  po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Dzieci miały możliwość przejść między regałami, zwiedzały placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór, ale również zapoznały się z zadaniami i funkcją instytucji, ze sposobem wypożyczania książek. Dowiedziały się od pani bibliotekarki jak można stać się czytelnikiem,  jaka jest różnica między biblioteką, a księgarnią. Jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem.

Pani bibliotekarka przeczytała jedną książeczkę „Kamyczek” ,  pokazała jak wiele jest gatunków książek dla dzieci.  Wszystkim przedszkolakom podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Na koniec brały udział w zabawie i zadaniach zręcznościowych.  Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.