Szanowni Rodzice !

Dzieci z grupy II 5- 6 latków ,w obecnym roku szkolnym, biorą udział w realizacji programu edukacyjno-profilaktycznego Zespołu Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Płocku „Akademia Lwa Honorka”. Program objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

„Akademia Lwa Honorka” to cykl słuchowisk w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej 103,4 FM.

W każdą środę o godz. 10.10 dzieci będą słuchać niezwykłych przygód Lwa Honorka – dziecka.

Historie opowiadają o różnorodnych zagrożeniach, na które najmłodsi mogą być narażeni każdego dnia. Prowadzący: Lew Honorek (Bartosz Wielkopolski) oraz ciocia Agnieszka (Agnieszka Andrzejewska) – autorzy i realizatorzy programu wyjaśniają przedszkolakom, jak prawidłowo należy zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a także omawiają konsekwencje nieprawidłowych zachowań. W celu utrwalania przekazywanych treści, na drugi dzień po audycji Lew Honorek odwiedza wylosowaną wcześniej placówkę i nagrywa wypowiedzi dzieci, które później są emitowane w radio.

Grupa ma również możliwość brania udziału w konkursie „Wiem wszystko o …”

Ponadto, podczas audycji radiowych ogłaszane będą różnorodne konkursy plastyczne skierowane do indywidualnych młodych odbiorców, całych grup, a także do dziecka z rodzicem.

 SERDECZNIE  ZAPRASZAMY  DO  WSPÓŁPRACY!