W dniu 31 maja 2021 r grupa Króliczków włączyła się ogólnopolską kampanię Cała Polska czyta dzieciom. W jej ramach Książnica Płocka zorganizowała akcję „Czytać wypada książek parada” ,której tegoroczne hasło brzmiało „Czytamy polskich autorów”. W tegorocznej edycji dorośli znani płocczanie – wśród nich nasza pani dyrektor, przygotowali dla dzieci film inscenizujący tekst „Lokomotywy” Juliana Tuwima. W związku z sytuacją epidemiczną dzieci nie mogły odwiedzić „Chotomka” , ale uczestniczyły w spotkaniu online oglądając przekaz na YouTube. Spotkanie to odbyło się w ramach XX Tygodnia Czytania Dzieciom.

Codzienne czytanie dzieciom jest realizowane w naszym przedszkolu od ponad 15 lat zgodnie z założeniami Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. (zapraszamy do galerii)

Czytaj dziecku 20 minut dziennie codziennie”