W dniu 6 maja 2021 roku  w grupie Króliczków odbyła się impreza profilaktyczna „Dzień Zdrowia”. Na początku spotkania dzieci obejrzały teatrzyk „Kino w łazience” z tajemniczymi rekwizytami : szczoteczką do zębów, pastą i kubeczkiem.

Dużo atrakcji dostarczyły  dzieciom zabawy przy piosenkach o czystości, wiersze i piosenki o tematyce zdrowotnej. Najbardziej podobała im się zabawa „Zaczarowany woreczek”, a w nim ukryte przedmioty związane z utrzymaniem czystości i higieny osobistej. Z udzielonych odpowiedzi wynikało, że zgromadzone w „czarodziejskim worku” przedmioty są dobrze znane dzieciom i nie sprawiły im trudności przy rozpoznawaniu. Na koniec spotkania  przedszkolaki złożyły przysięgę, że będą pamiętaj o codziennej higienie zgodnie dywizją

„Czystym być to zdrowym być

czystym , więc być chcę” ,

którą przypieczętowały odbiciem palca maczanego w farbie na  papierowym mydle. „Dzień zdrowia ” jest doskonałą i trafną formą utrwalania zachowań prozdrowotnych u dzieci.